Warto wiedzieć 

AUTO GIMNASTYKA 40+50+60+

Jest adresowana szczególnie do ludzi długo pracujących w wymuszonych pozycjach. Przyda się wszystkim, którzy mają problemy z nawracającymi bólami kręgosłupa. Ćwiczenia bazują na stretchingu oraz auto-stretchingu mięśni. Oparte są na prawidłowym pobudzaniu kontroli motorycznej i całej postawy ciała. Podczas zajęć dbamy o prawidłowe pobudzenie napięcia nerwowo-mięśniowego. Bardzo ważną częścią autogimnastyki kręgosłupa jest nauka prostych ćwiczeń, które można wykonywać np. w pracy.

Do 30. roku życia organizm jest w stanie bez większych problemów funkcjonować na pełnych obrotach. Później należy zacząć o niego odpowiednio dbać i pobudzać. Wszystko po to, aby wytrzymał stres i trudy związane z wykonywanym zawodem. Im szybciej każdy to zrozumie, tym lepiej dla jego ciała!
 

BRUKSIZM – zgrzytanie zębami i jego leczenie

Konsekwencją nieświadomego i mimowolnego zgrzytania zębami, które występuje w czasie snu, jest niszczenie szkliwa zębów. Przez bruksizm pogłębiają się wady zgryzu. Następuje także przeciążenie parzystych stawów skroniowo-żuchwowych. W swojej budowie posiadają elementy podobne do dysku w kręgosłupie. Ulegają one degeneracji, co powoduje z czasem silne dolegliwości bólowe.

Kolejnym objawem bruksizmu jest narastający dyskomfort oraz pobolewania w czasie przeżuwania pokarmów. Może wystąpić również ogólne rozdrażnienie przechodzące w zachowania agresywne. U dzieci zdarza się także budzenie nocne, powiązane z lękami oraz moczeniem.

 

Terapia czaszkowo-krzyżowa

Zwana jest również terapią kranio-sakralną. Należy do metod leczenia, które poprawiają stan zdrowia i funkcje fizjologiczne ciała. Terapeuta poprzez przykładanie dłoni w ściśle określonych miejscach działa na organizm człowieka dwufazowo. Po pierwsze, rozluźnia opony twarde rdzenia kręgowego, a po drugie likwiduje napięcia w powięziach otaczających narządy wewnętrzne, w tym mózg.

Wskazania do terapii czaszkowo-krzyżowej: bóle głowy, kręgosłupa i pleców, migreny, nerwice, bruksizm (zgrzytanie zębami w czasie snu), zaburzenia koncentracji, trudności w uczeniu się, zaburzenia snu, dysleksje, tiki nerwowe, jąkanie się, zaburzenia trawienia.Zapraszamy do naszego gabinetu!

ul. Hippiczna 53